کاربران شبکه های اجتماعی روزبه روز درحال افزایش هستن و خیلی از مردم زمان تقریبا زیادی رو به فعالیت و استفاده از این شبکه ها اختصاص دادن، واسه همین، موج بزرگی از مثل در تلگرام، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی هم ایجاد شده. طبیعیه که جریان و بازاریابی به هر سمتی که برود، اونجا فرصت خوبی واسه کسب درآمد به وجود میاد. واسه همین در این مطلب می خواهیم نگاهی به فرصتای کسب درآمد از تلگرام و مدلای درآمدزایی اونا بیاندازیم.

 

کسب درآمد از تلگرام به دو روش انجام میگیره:

 1. ازطریق ساخت کانال تلگرام؛
 2. ازطریق ایجاد پلتفرمای در تلگرام.

البته راه و روش دیگری هم هست که درآمدزایی در تلگرام رو به دو روش زیر معرفی می کنه:

 1. به عنوان فروشنده؛
 2. به عنوان تبلیغ کننده.

اگه شما محصولی واسه فروش دارین یا خدمتی ارائه می کنین، می تونین از تلگرام واسه معرفی خود به مشتریان پنهون و فروش اینترنتی کمک بگیرین؛ اگه هم اینطوری نیس می تونین به عنوان واسطه و به شکل همکاری در فروش یا شراکت، کالا و خدمات بقیه رو به فروش برسونین.

همکاری در فروش

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

همکاری در فروش یکی از بهترین راه ها واسه کسب درآمد از تلگرامه. حال این همکاری در فروش چیه و چیجوری باید اونو انجام داد؟

به زبون ساده میشه گفت همکاری در فروش همون فروش اجناس و خدمات شرکتای دیگر به ازای دریافت کمیسیونه. مثلا سایت آمازون واسه فروش هر یک از دسته بندیای اجناس خود حق کمیسیون مشخصی رو اعلام کرده. شمام می تونین طرحای همکاری مشخصی مثل به شکل درصدی یا به شکل ریالی رو به مسئولان فروش این جنسا/خدمات ارائه کنین.

البته تازگیا پلتفرمایی بوجود اومده ان که بخشی از این کار رو آسون کردن کردن. شما بعد از ثبت نام می تونین لینک مخصوص محصولی رو که با موضوعیت کانال شما مرتبطه، دریافت کنین و در کانال تون بذارین، این لینک، منحصر به شماس تا به درستی ردیابی شه. هر فروشی که از راه اون لینک انجام گیرد مبلغی به شما تعلق خواهد گرفت.

واسه مواردی که تعداد پرداختا زیاد هستن، ساخت رباتای دارای درگاه پرداخت می تونه این مراحل رو آسون کردن کنه و پیگیریا واسه پرداخت رو حذف کنه، درنتیجه زمان بیشتری واسه مدیریت رابطه با مشتری واسه شما باقی خواهد موند، در قسمت پشتیبانی ربات حتما آیدی تلگرام و شماره تلفن تون رو بذارین تا مشتریان در صورت احتیاج بتونن از کمک شما استفاده کنن.

شراکت

سراغ سایتایی برید که کمه کم یکی از دسته بندیا یا یه سری از مطالب شون پتانسیل خوبی واسه درآمدزایی داره. با اونا گفتگو کنین که اگه بتونین ترافیک مشخص و با کیفیتی رو روونه اون مطالب کنین، اونا هم بخشی از درآمد حاصل از شکلای جور واجور یا فروش اجناس مربوط بهش صفحه رو با شما به اشتراک بذارن.

البته به جز شراکت هم می تونین به ازای هر بازدیدکننده ی با کیفیتی که از طرف کانال شما به سایت میاد، هزینه ای دریافت کنین. باید در گفت و گوا تون به تعریف واحدی از مخاطب با کیفیت برسین.

شکلای جور واجور مدلای درآمدزایی ازطریق ساخت کانال تلگرام

۱. کانال آموزشی

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

الان با توجه به اینکه افراد تخصص گرا شدن، کانالایی با موضوعاتی تخصصی در یک بخش بیشتر مورد توجه قرار می گیرن، مثلا به جای اینکه در یک کانال همه مطالب مربوط به مدیریت و رهبری، منابع انسانی، بازرایابی و … رو ارائه کنین، فقط به یکی از این بخشا، اما به شکل جزئی و تخصصی بدین؛ یا به جای اینکه کانالی درهم وبرهم در مورد آشپزی، خونواده، تناسب اندام، تربیت فرزندان و … داشته باشین در یکی از این موضوعات فعالیت کنین و در اون تبدیل به یک منبع شید.

مدل درآمد زایی

درحالی که کانالی آموزشی مربوط به یک زمینه مشخص دارین و واسه رشد این کانال مطالب با ارزشی ارائه کردین و انجام دادین، به سراغ ارائه دهندگان این آموزشا مثل مؤسسات برگزارکننده ی دوره های آموزشی، انتشارات یا افراد تأثیرگزار در اون بخش برید و کانال خود رو به اونا معرفی کنین تا شون رو در اون زمینه به شما بسپارند.

واسه هر زمینه ای متفاوت عمل کنین. مثلا فرض کنین یک کانال تخصصی آموزش آشپزی دارین، در این صورت باید سراغ شرکتای موادغذایی برید تا در غذاهایی که می تونین از اجناس اونا استفاده کنین به شکل غیرمستقیم واسه شون انجام بدین. البته شکلای جور واجور رستورانا و پلتفرمای سفارش آنلاین غذا هم گزینه خوبی هست که خود رو واسه به اونا معرفی کنین.

فروشگاای آنلاین هم گزینه مناسبی واسه مراجعه هستن، چون که آخرش کالاهایی رو پیدا می کنین که مربوط به موضوعیت کانال تون هستن. اگه این مغازها تمایلی به پرداخت هزینه ثابت نداشتن، به اونا همکاری در فروش رو پیشنهاد بدین.

۲. کانال سرگرمی

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

شاید به نظر برسه ایجاد یک کانال سرگرمی راحت ترین روش کسب درآمد از تلگرام باشه؛ چون که هر فردی کمه کم یک کانال سرگرمی داره و همین طور جمع آوری محتوای کانال هم راحت تر به نظر می رسه، اما تا حدودی در اشتباهید! درسته که بازار کانالای سرگرمی داغه؛ اما خیلی از افراد همین فکر رو می کنن و سراغ این نوع کسب درآمد می رن، پس رقابت کمی سخت تر از کانالایی با موضوعیت تخصصیه.

اگه می خواید یک کانال سرگرمی بسازین به دنبال یک فرق باشین، یک امتیاز رقابتی؛ چیزی که شما رو تو ذهن مخاطب جدا سازه. در ایران هم کانالای مشابهی هست که ویژگیای منحصربه فرد خود رو دارن. مثلا طراحی تصویری همه پستا رو خودشون انجام میدن، یا از عکسای حرفه ای استفاده می کنن یا همون عکسای عادی رو با کَپشِنای (متن زیر عکس) منحصربه فردی منتشر می کنن. تموم اینا احتیاج به وقت و زمان زیادی داره. واسه اینکه بخشی از بازار سرگرمی کانالای تلگرام رو به خود اختصاص بدین باید یک ویژگی خاص واسه کانال تون ایجاد کنین و شاید در این راه احتیاج باشه از کمک افراد با استعداد دیگری هم کمک بگیرین.

در کانالای سرگرمی هم می تونین تاحدودی تخصصی تر کار کنین؛ مثلا اگه می خواید در مورد ی موسیقی فعالیت کنین، بهتره کانالایی جدا با دسته بندیای متفاوت طبق زبون، ملی بودن یا سبک موسیقی داشته باشین.

مدل درآمدزایی

۳. کانال نیازمندیا

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

نیازمندیای آنلاین یکی از پرکاربردترین بخشای کسب درآمد از تلگرامه، اما حجم پیامای حاصل از این کانالا به اندازه ای بالاه که خیلی از کاربران بعد از یه مدت به ستوه بین و از کانال خارج می شن. این واسه شما یک فرصته.

الان افراد ترجیح میدن در بخشای تخصصی شون آگهیا یا اطلاعیهای مهم رو دریافت کنن، در این صورت می تونین در یک زمینه خاص مثلا آگاهیای استخدامی معلم خصوصی، آگاهیای استخدامی مهندسی مکانیک و … کانال خود رو بسازین یا رباتی طراحی کنین که طبق انتخاب دسته بندی آگهیا رو واسه افراد خواسته کننده ارسال می کنه.

اگه بخش ای که انتخاب می کنین آگهیای زیادی داره یا کمتر پیش میاد که افراد واسه گرفتن اون شغل به شهر دیگری برن، کانال رو به یک شهر محدود کنین. در این صورت ممکنه تعداد اعضای کمتری در کانال تون داشته باشین، اما کانال تون فرصت خوبی واسه محلی و مختص شهر شما به حساب میره.

مدل درآمدزایی

در این روش چند مدل درآمدزایی هست؛ تا یه مدت واسه رشد کانال تون به شکل رایگان نیازمندیا رو جمع آوری کنین و در کانال تون بذارین. حتی واسه تبلیغ کانال تون هزینه کنین تا سریع تر رشد کنه. بعد از اینکه کانال تون در بخش ی خود رشد کرد و اعضای با کیفیتی به کانال تون پیوستند، می تونین هر یک از اقدامات زیر رو انجام بدین:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کسب درآمد از اینترنت با ۱۷ راه حل فوق العاده

 1. به ازای گذاشتن هر آگهی هزینه کمی دریافت کنین.
 2. آگهیا رو رایگان بذارین، اما مواردی که هزینه ای پرداخت می کنن بیشتر در خطر بازدید بذارین (در ساعتای پربازدید اونا رو بذارین یا بعد از اونا تا چندین ساعت پستی منتشر نکنین) یا اطلاعات بیشتری از اونا بذارین.
 3. آگهی رو رایگان بذارین و ازطریق پخش محلی کسب درآمد کنین.

اگه کانال تون مختص یک شهره و همه نیازمندیای اون شهر رو پوشش می ده، مدیریت درست هشتگا واسه سهولت در پیداکردن هر شغل و ایجاد دسته بندیای درست بسیار اهمیت پیدا می کنه.

۴. کانال اجناس صوتی

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

زندگی امروز با گذشته کمی فرق پیدا کرده و خیلی از افراد زمان زیادی رو در رفت و اومد به سر می برن و بعد از رسیدن به خونه اونقدر خسته و کوفته ان که حال و حوصله ی خوندن کتاب رو ندارن. می تونین از این فرصت استفاده کنین و با ارائه اجناس صوتی مهم این امکان رو به اونا بدین تا از این زمانای مُرده به بهترین شکل استفاده کنن و غذای روحشون رو تأمین کنین.

مطالب انگیزشی و آموزشی و مطالب مربوط به موفقیت، خونواده، کسب وکار، خلاصه کتابای پرطرفدار جذابیت زیادی دارن. بخشی از مطالب رو با دقت انتخاب کنین و به شکل صوتی به اعضای کانال ارائه کنین.

مدل درآمدزایی

 1. اجناس صوتی خود رو به شکل بخشی از یک کتاب یا مجله یا مطلبی از یک سایت ارائه کنین و مخاطبان علاقه مند رو واسه مطالعه بیشتر یا خرید فایل صوتی کامل تر روونه سایتی کنین که به شما هزینه پرداخت کرده. طرحای درآمدزایی رو می تونین به ازای بازدید از پست تلگرامی کانال خودتون، یا به ازای بازدید از سایت مراجعه کننده و یا طبق طرحای همکاری در فروش اون سایت یا کانال مراجعه کننده تنظیم کنین.
 2. هدفمند و مربوط به موضوعیت کانال تون رو انجام بدین. ربط داشتن تاحدی از ریزش اعضای به دلیل اجرای جلوگیری می کنه. از این یا به شکل ثابت یا به شکل همکاری در فروش درآمدزایی کنین.

۵. همکاری با پلتفرمای در تلگرام

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

همکاری با این پلتفرما یا ایجاد اونا یکی از راه های دیگر کسب درآمد از تلگرام حساب می شه. این پلتفرما تلگرامی رو در موضوعات انتخابی مراجعه کنندگان انجام میدن و به یه جور مراحل در تلگرام رو با دسته بندیا و امکانات مدیریت آسون کردن کردن. شما می تونین کانال خود رو به اونا معرفی کنین تا شما رو در لیست کانالا بذارن و کاربران خیلی راحت بتونن شما رو پیدا کنن و شون رو در کانال شما بذارن. طرحای درآمدزایی در این پلتفرما معمولا به شکل کلیکی، بازدیدی و ساعتی انجام میگیره.

اگه هم یک متخصص هستین و می تونین پلتفرمی در این مورد به وجود بیارین، دست به کار شید و صاحب یکی از این واسطهای تبلیغاتی قوی شید. فراموش نکنین باید امکانات خوبی رو با کیفیت بالا به کاربران ارائه کنین تا به جای اینکه خودشون به دنبال اجرای در تلگرام برن، سراغ شما بیان. قبل از هر کاری خودتون چندین بار در کانالای جور واجور رو انجام بدین تا با رقابتا و نگرانیای مشتریا آشنا شین، بعد پلتفرمای مثل رو بررسی کنین تا بتونین یک امتیاز رقابتی واسه خود بسازین.

۶. همکاری با چند کوتاه کننده ی لینک

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

شاید تا به حال لینکی رو واسه فردی فرستاده باشین که آدرس اون لینک دو سه خط بوده، سرویسای کوتاه کننده ی لینک این امکان رو واسه همه جفت و جور می کنن که این لینکای طویل رو کوتاه کنن و با ظاهری شکیل تر در کانال یا سایت خود بذارن. نکته جالب اینجاست که بعضی از این سرویسا در سرتاسر جهان و حتی در ایران به ازای کلیک روی لینک کوتاه شده ی اونا مبلغ کمی رو به شما پرداخت می کنن. واسه همکاری با این پلتفرما باید تعداد کلیکا روی این لینک زیاد باشه تا درآمد زیادی به دست بیارین.

مدل درآمدزایی

می تونین واسه کسب درآمد از تلگرام و کانال تون، لینکایی مثل لینک دانلود موسیقی، فیلم و سریالای پرطرفدار، خبره های مهم روز و لینک سایتای جور واجور و یا صفحات خاصی از سایتا رو که طرفداران زیاد و پس تعداد بازدیدهای زیادی رو داره، در کانال خود به اشتراک بذارین تا در ازای بازدیدا مبلغ زیادی به حساب شما واریز شه. بهتره قبل از گذاشتن هر لینک در کانال تون یک مطلب کوتاه مربوط بهش تهیه کنین تا ذهن اعضا آماده شه و بازدهی این کار زیاد شه.

ساخت کانال تلگرام

کسب درآمد از تلگرام و شکل های جور واجور مدل های درآمدزایی با ساخت کانال تلگرامی آموزشی

از اونجا که داشتن یک کانال تلگرام از مهم ترین و عادی ترین راه های کسب درآمد از تلگرام حساب می شه، باید این کار رو به درستی انجام بدین و موارد زیر رو از قلم نیاندازید:

۱. اسم کانال باید روشن، قابل فهم و کوتاه باشه؛ طوری که در موبایل و در بالای صفحه کانال تون به شکل کامل نشون داده شه.

۲. بهتره آیدی یا شناسه ی کانال تاحدامکان ساده و نزدیک ترین حالت به اسم کانال باشه که پیداکردن اون سخت نشه.

۳. عکس کانال تون رو با دقت انتخاب کنین، چون تعداد کانالا، گروه ها و کانتَکتای افراد در تلگرام زیاده و معمولا با یک نگاه سریع به عکسا کانال مورد نظر پیدا می شه. بهتره عکس کانال رو یا ثابت نگه دارین یا تغییرات زیادی ندین و قالب اصلی اون ثابت باشه.

۴. در قسمت توضیحات کانال به اصطلاح هدف و مأموریت کانال رو خیلی راحت توضیح بدین تا کاربر جدید به سرعت متوجه موضوعات مورد بررسی شما رو شه. مثلا:

 • ارائه کننده ی بهترین دستور العملای آشپزی ایرونی
 • معرفی کننده ی جدیدترین روش ها و ترفندهای تبلیغاتی

۵. ازآنجایی که می خواید از کانال تون به شکل عمومی کسب درآمد کنین، اونو در حالت عمومی (Public) بذارین.

سخن آخر

با رعایت یکسری چند تا نکته مهم و البته سعی زیاد می تونین یک کانال فوق العاده واسه کسب درآمد از تلگرام به وجود بیارین. از روشای غیرمعقول واسه افزایش اعضا استفاده نکنین. نکات و مطالب با کیفیت ارائه کنین و رو به شکل ای درست انجام بدین تا اعضای با کیفیت و وفاداری جذب کانال شن و واسه شما و مشتریان تون در آینده ارزش افزوده بسازن.

ممکنه به زمانی واسه استراحت احتیاج پیدا کنین یا بعضی وقتا به اینترنت دسترسی نداشته باشین، اینجاست که باید از پلتفرما مدیریت کانال تلگرام کمک بگیرین. می تونین در این پلتفرما پستای تلگرامی مورد نظرتون رو از قبل بسازین و زمانبندی کنین تا در زمان مشخص شده به شکل خودکار در کانال تون منتشر شن.

در مواردی که فروش از راه شما صورت میگیره، اثرِ مشتری مداری، سرعت پاسخگویی، نحوه ی برخورد، سرعت ارائه کالا و خدمات و … رو دست کم نگیرید. مهم نیس چه تعدادی از افراد عضو کانال یا گروه شمان، مهم اینه که این افراد واسه برطرف سازی نیازشون به سراغ شما بین و تعداد خیلی از اونا آخرش خرید می کنن و اگه مشتری مدار خوبی باشین، این افراد مشتریان وفاداری تبدیل می شن که واسه شما دهن به دهن انجام میدن و شما رو به دوست و آشنا معرفی می کنن.

اگه شمام صاحب کانال تلگرام هستین یا قصد دارین کسب درآمد از تلگرام رو به شکل ی خود انجام بدین، تجربیات و نظرات تون رو با ما به اشتراک بذارین.شغلی رو انتخاب کن که عاشق اون هستی، اون وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور بخای بود کار کنی


۴۰۰۰۰تومن


۲۰۰۰۰تومن

دسته‌ها: آموزشی